Czwartek Warsztaty

.

Mała Scena

18.30 – 19.30 – Zioła w tradycjach ludowych – Ilona Krajewska Zielona Wiedźma

Magiczna opowieść o dawnych tradycjach wykorzystania ziół w wierzeniach i obrzędach Słowian oraz mieszkańców dawnej wsi polskiej z regionu Lubelszczyzny, Roztocza, Polesia. Szeptanki o Rusałkach, Utopcach i Mamunach czyli postacie i opowieści żywe wśród ludu polskiego. Czym pachniały Słowianki – o pachnidłach, aromatycznych ziołach i kadzidłach.

Bez zapisów.

Dzieciowioska

16.30 – 17.30 – Malowidła chodnikowe – Weronika Salach

Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku 3 – 100 lat.

Bez zapisów.

17.30 – 19.00 – Warzywna Orkiestra Paprykalaba

Warzywna Orkiestra Paprykalaba – jak sama nazwa wskazuje, to zespół, który gra na warzywach. W zależności od sezonu są to marchewki, cukinie, ogórki, dynie, arbuzy (to chyba jedyny owoc ;-)) pietruszki, selery, papryki i co tam jeszcze znajdzie się na straganie. A co grają? Klezmer, punk-rocka, folk i trochę disco. Głównie covery swoich ulubionych kapel, które nie są najbardziej znane na świecie, a powinny, no i niestety niektóre już nie istnieją… Nazwę wzięli od najwspanialszej Perkalaby z Ukrainy i z jej repertuaru mają najwięcej utworów.

Bez zapisów.

19.00 – 20.00 – Kraina Zmysłów – Kamila Trochimiak

Używając produktów kuchennych będziemy stymulować zmysły. Zrobimy jadalny piasek.

Sprawdzimy, czy śnieg z mąki ziemniaczanej skrzypi, jak ten prawdziwy. Nauczymy się robić ciastolinę. Poznamy ciekawe zapachy, różne faktury i smaki. Sprawdzimy, czy da się malować na mleku.

Bez zapisów.

Wiata Warsztatowa

18.00 – 18.45 – Makramowe boho i ethno kolczyki – Pracownia Dzikie Wnętrze

Podczas warsztatów nauczysz się, jak w prosty sposób wykonać atrakcyjne i efektowne kolczyki w stylu Boho lub etno na lato. Poznasz podstawowe sploty makramowe, które potem możesz wykorzystać przy wykonywaniu innych prac w tej technice. Do wyboru będziesz mieć różne kolczyki, na których będziesz się mogła/mógł wzorować, kolorowe sznurki i bigle. Nauczę Cię jak wykonać kolczyki, oraz jak je zabezpieczyć i o nie dbać, aby jak najdłużej wyglądały atrakcyjnie.

Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku +10 lat.

Ilość miejsc ograniczona – ZAPISY.

Przestrzeń Tańca

17.00 – 18.00 – Śpiew do Tańca – Katarzyna Chodoń

Niegdyś muzykanci, tancerze i śpiewacy stanowili jedność. „”Śpiew do tańca”” to warsztat o tym, kiedy wejść z przyśpiewką, kiedy zatrzymać muzykę oraz w którym miejscu dobrze stanąć, żeby było jasne, że chce się zaśpiewać.

W nasze szeregi wmieszają się aktorzy Teatru Złoty Róg z Krakowa, których będzie można podglądać i naśladować, bo nie jedną już taką potańcówkę przeżyli.Do tańca zagra nam heligonistka Żaneta Seweryn. Do zobaczenia na parkiecie!

Bez zapisów.