Niedziela Warsztaty

.

Dzieciowioska

10.00 – 11.00 – Kurs Pierwszej Pomocy – Ekipa Medyczna

Bez zapisów

11.00 – 12.00 – Kij deszczowy na warsztatach Aborygeńskich – Michalina Kupper

Jestem podróżniczką i opowiadaczką. Załączam informacje o warsztatach podróżniczych jakie prowadzę. Może to być ciekawe wydarzenie towarzyszące podczas festiwalu. Każde warsztaty to spotkanie z ciekawą kulturą, możliwość dotknięcia i wypróbowania oryginalnych zabawek i przedmiotów, powąchania przypraw i wszystkiego, co warte powąchania oraz przymierzenie strojów i elementów garderoby.

Ilość miejsc ograniczona – ZAPISY.

Strefa Warsztatów – Namiot 1

10.00 – 12.00 – Robimy Łyżki! – Arek Bchen

Przyjdź i zrób z nami swoją własną łyżkę. Arek już kolejny raz poprowadzi dla nas warsztat łyżkarski. Będzie to niesamowite połącznie użytkowej sztuki ludowej z relaksującym procesem strugania drewna. Takie dwa w jednym. Plus zabierasz swoja łyżkę do domu. Na zajęciach:

– nauczysz się bezpiecznie pracować z nożami; – samodzielnie wystrugasz swoją łyżkę; – dowiesz się o gatunkach drewna i doborze materiału; – nauczysz się projektować łyżki; – poznasz tradycyjne narzędzia łyżkarskie.

Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku +16 lat.

Ilość miejsc ograniczona – ZAPISY.

Strefa Warsztatów – Namiot 2

11.30 – 30.00 – Dźwięki z korzenia – Maciej Lubaś

Didgeridoo jest to tradycyjny instrument pochodzący z Australii, wykorzystywany przez Aborygenów. Didgeridoo to drewniana trąba, która może powstać naturalnie w wyniku działalności termitów. W naszych warunkach powstaje poprzez ręczne lub mechaniczne drążenie. Obecnie instrument ten możemy spotkać w różnych stylach muzycznych. Instrument posiada charakterystyczny głęboki wibrujący dźwięk.

Na warsztatach nauczysz się:

-podstawowego dźwięku, jakim jest dron, -dźwięków opartych na samogłoskach oraz spółgłoskach, dźwięków naśladujących zwierzęta, np. ptaka kookaburre czy psa dingo,

-modulacji dźwięków podstawowych, oddechu kołowego,

-sylab do tworzenia rytmów.

Dla osób znających podstawy przewidziana jest nauka rytmów.

Warsztaty przeznaczone dla osób w wieku +11 lat.

Ilość miejsc ograniczona – ZAPISY.