Warsztaty czwartek

Po plan skrócony zapraszamy serdecznie >>tutaj<<

Plan Szczegółowy:

Czwartek

Wiata Muzyczna (wiata za Cerkwią, za skarpą i placem zabaw)

10:00-14:00 – „Witraż secesyjny” – Andrzej i Urszula Nowak – wspólne tworzenie witrażu

Opracowana ok. 1895 roku przez Louis’a Comfort Tiffany’ego (1848-1933) technika łączenia szkła, pozwoliła na uzyskanie niedostępnej do tej pory lekkości i delikatności prac. W skromnych ramach czasowych uczestnicy warsztatów praktycznie zapoznają się z zarysem problematyki projektowania i wykonania witraży w technice Tiffany’ego.

Zajęcia poprowadzą Urszula i Andrzej Nowakowie.

Ilość miejsc: 8, obowiązują zapisy

Dla kogo: Dorośli / Adults

Język: PL

16:00-17:30  – Nauka gry na dudach – Piotr Szutka

Warsztat gry na dudach jaki proponuję to część teoretyczna, czyli krótko o historii, rodzajach dudy, technikach gry, i część praktyczna w której każdy uczestnik warsztatu dostanie do ręki instrument i spróbuje swoich sił. Z chętnymi spróbujemy nauczyć się zagrać przynajmniej jedną piosenkę wspólnie.

Piotr Szutka: Jestem z Lubaczowa. Dudami zajmuję się około 10 lat. Wykonuję różne ich rodzaje, ale także klarnety fujarki i szałamaje

Ilość miejsc: 10, obowiązują zapisy na całą serię i na pojedyncze warsztaty.

Zalecane jest wzięcie udziału w kliku (w tym wszystkich) warsztatach z serii.

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL

Strefa zdrowia (namiot naprzeciw Biura Festiwalowego)

16:30-18:00 – AcroYoga – Acro Tribe

AcroYoga w inspirujący sposób łączy ze sobą kilka elementów: mądrość jogi, dynamikę akrobatyki oraz delikatność masażu. To pełna wrażliwości wymiana, która pozwala nam pogłębiać zaufanie do siebie, partnera oraz przestrzeni. Otwiera zmysły, rozwija empatię i umiejętność komunikacji, buduje stabilność, jednocześnie wzmacnia i rozluźnia. Tworzy harmonię. Pozwala zintegrować emocje i ciało, poszerzyć świadomość, wzbić się wysoko i doświadczyć tego, jak niemożliwe staje się możliwe. Sprawia, że nasze ciało staje się pełne życiowej energii. Daje wolność. Potrafi zatrzymać czas, byśmy mogli poczuć czystą radość płynącą z nieskrępowanego bycia tu i teraz. Jest piękna. I za to właśnie ją kochamy!

Ilość miejsc: 30, obowiązują zapisy

Dla kogo: Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

Wiata rękodzieła (wiata za Dzieciowioską)

14:00-15:30 – Cuda, cudeńka akwarelą malowane – Izabela Polakowska

Warsztaty akwarelowe = eksplozja barw! Jedyne co musisz wiedzieć, to to że będziesz brudny 🙂 Dlatego nie ubieraj się w nowe, nie daj boże białe ubrania. Będziemy pryskać pędzlem, szczoteczką do zębów, bawić się plamami i solą. Stworzymy niesamowite stwory, będą to mogły być realistyczne ale i te ukryte w Twojej wyobraźni. Wszystko zależy od Ciebie, ja pomogę Ci w tym jak tylko będę potrafiła 🙂

Artystka plastyk, wielbicielka kolorów, zawsze płynę pod prąd- to właśnie ja Izabela Polakowska. Dowolnie łączę style i techniki, cenię sobie kompozycję i dbałość o szczegóły. Maluję zwykle to na co mam ochotę i tym co mam pod ręką. Dlatego też nie dziw się, jeżeli na moim obrazie znajdziesz akwarelę, pastę złotniczą, olej, piórka czy świecidełka. Używam materiałów profesjonalnych -najwyższej jakości, nie musisz się zatem obawiać, że obraz wyblaknie lub farba z niego odpadnie 🙂

Ilość miejsc: 10, obowiązują zapisy

Dla kogo: Dorośli / Adults

Język: PL

Pleciowisko

10:00-14:00 – Podstawowe sploty wikliniarskie – Jacek Wydrzyński i  Miro Orłowski

Na warsztatach nauczymy wykonania okrągłego denka które może być jednocześnie piękną ozdobą każdego wnętrza i ogrodu. Uczestnicy poznają podstawowe sploty wikliniarskie których opanowanie da możliwość dalszej nauki tego rzemiosła.

Rybotyckie Akcje Artystyczne. Jesteśmy grupą twórców oraz animatorami kultury. Nasze działania opieramy zarówno na tradycji jak i nowoczesności. Zajmujemy się rzeźbą w drewnie, winiarstwem artystycznym, landartem oraz aranżacją przestrzeni. Organizujemy i prowadzimy warsztaty rękodzieła i plenery artystyczne.

Ilość miejsc: 10, obowiązują zapisy

Dla kogo: Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

EKO

Tu ciągle coś się dzieje:

Malowanki dla najmłodszych – Piotr Dudanowicz

Miejsce: Jarmark Cudów – Stoisko Białoruskie koszulki z „jajem” 🙂

Zapraszamy na nasze stoisko dzieci – przygotowaliśmy dla Was miejsce, byście mogli usiąść i pomalować białoruskie malowanki dzięki księgarni viedy.eu.

Dla kogo: Małe dzieci / Small children,, Starsze dzieci / Older children

Język: PL

Po plan skrócony zapraszamy serdecznie >>tutaj<<

Plan Szczegółowy: