Warsztaty piątek

Po plan skrócony zapraszamy serdecznie >>tutaj<<

Plan Szczegółowy:

Piątek

Wiata Muzyczna (wiata za Cerkwią, za skarpą i placem zabaw)

9:00-10:00 – Warsztat oddychania, mruczenia i głębokiego słuchania – Nasta Niakrasawa

Podstawę będą stanowiły ćwiczenia wzmacniające mięśnie krtani, języka i przepony wzięte z gimnastyki oddechowej Swietłany Natarowej. Ćwiczenia z głębokiego słuchania zaczęrpnęłam z teorii Pauline Oliveros. Do tego dokładam ćwiczenia na rozluźnienie szczęki i poszczególnych partii górnej części tułowia. Zabierzcie ze sobą matę lub coś do posłania na ziemi, tak by móc wygodnie usiąść lub położyć się. Warsztat poranny, więc potraktujemy go jako drugie przebudzenie drugiego dnia na Folkowisku! 😉 Do zobaczenia!

Nasta Niakrasava – etnomuzykolożka, śpiewaczka. Pochodzi z Polesia białoruskiego. Ukończyła dyrygenturę chóralną oraz historię sztuki w Mińsku. Absolwentka warszawskiej Muzykologii. Łączy działalność naukowo-badawczą z działalnością artystyczną. Jej repertuar – to z jednej strony dawne pieśni ludowe pieczołowicie przygotowane tak jak śpiewały wiejskie mistrzynie i mistrzowie, z drugiej strony – to współczesne interpretacje ludowego repertuaru z wykorzystaniem różnych stylistyk muzyki popularnej. Znana z wykonań muzyki tradycyjnej a capella oraz udziału w takich zespołach jak Kviecień, FolkRoll, R.U.T.A., Jacek Kleyff.

Ilość miejsc: 25, obowiązują zapisy

Dla kogo: Dorośli / Adults

Język: PL

13:30-15:00 – Nauka gry na dudach – Piotr Szutka

Warsztat gry na dudach jaki proponuję to część teoretyczna, czyli krótko o historii, rodzajach dudy, technikach gry, i część praktyczna w której każdy uczestnik warsztatu dostanie do ręki instrument i spróbuje swoich sił. Z chętnymi spróbujemy nauczyć się zagrać przynajmniej jedną piosenkę wspólnie.

Piotr Szutka: Jestem z Lubaczowa. Dudami zajmuję się około 10 lat. Wykonuję różne ich rodzaje, ale także klarnety fujarki i szałamaje

Ilość miejsc: 10, obowiązują zapisy na całą serię i na pojedyncze warsztaty.

Zalecane jest wzięcie udziału w kliku (w tym wszystkich) warsztatach z serii.

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL

15:00-15:45 – Folklor i taniec ludowy: walczyk i oberek – Zdzisław Kwapiński

Nauka tańczenia walczyka i oberka, a do tego opowieści o strojach i instrumentach z mozliwością zagrania na skrzypcach i barabanie. Zabawa „mam chusteczkę haftowaną”

W 2015 roku jako para taneczna zdobyliśmy z żoną główną nagrodę w Konkursie Ogólnoposlkim Tańca Ludowego Tradycyjnego w Rzeszowie

Ilość miejsc: 30, obowiązują zapisy

Dla kogo: dla każdego 🙂

Język: PL

16:00-18:00 – Warzywna Orkiestra Paprykalaba – tworzenie i gra na instrumentach z warzyw

Warzywna Orkiestra Paprykalaba to eksperyment polegający na poszukiwaniu dźwięków, jakie można wydobyć z nietradycyjnego materiału. Uczestnictwo w orkiestrze warzywnej nie wymaga wcześniejszego przygotowania muzycznego, a ponieważ instrumenty wykonujemy samodzielnie z taniego, tymczasowego tworzywa-warzywa, oznacza to, że Paprykalaba pozwala rozwijać swój potencjał muzyczny (i aktorski!) każdemu. Podczas warsztatów najpierw pomożemy wszystkim chętnym zrobić instrumenty takie jak flet z marchewki, puzon z cukinii, trąbka z ogórka, instrumenty perkusyjne z arbuzów, dyń, selerów, papryk i fasoli. A potem wspólnie razem na nich zagramy. Warsztaty odbywać się będą przez trzy festiwalowe dni i zakończą się koncertem z udziałem uczestników.

Warzywna Orkiestra Paprykalaba powstała ponad 10 lat temu. Jak sama nazwa wskazuje, to zespół, który gra na warzywach. W zależności od sezonu są to marchewki, cukinie, ogórki, dynie, arbuzy (to chyba jedyny owoc ;-)) pietruszki, selery, papryki i co tam jeszcze znajdzie się na straganie. Gra klezmer, punk-rocka, folk i trochę disco. Głównie covery swoich ulubionych kapel, które nie są najbardziej znane na świecie, a powinny. Nazwę wzięła od najwspanialszej Perkalaby z Ukrainy i z jej repertuaru ma najwięcej utworów. Paprykalaba przez wiele lat uczestniczyła w ukraińskim festiwalu Artpole, kilka razy była w Berlinie na festiwalu instrumentów DIY Selbstgebaute Musik, z warsztatami odwiedziła prawie wszystkie Domy Kultury w Polsce oraz wiele minifestiwalów, pikników i różnych imprez. Jest zawsze przyjmowana z entuzjastycznym zadziwieniem i nieskrywaną radością zarówno przez dzieciaki jak i dorosłych.

Ilość miejsc: 30, obowiązują zapisy

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

EKO

Stodoła

10:00-11:30 – Śpiew do tańca – Katarzyna Chodoń – warsztaty przygotowujące do wieczornej potańcówki

Niegdyś muzykanci, tancerze i śpiewacy stanowili jedność. „Śpiew do tańca” to warsztat o tym, kiedy wejść z przyśpiewką, kiedy zatrzymać muzykę oraz w którym miejscu dobrze stanąć, żeby było jasne, że chce się zaśpiewać. Do zobaczenia na parkiecie.

Katarzyna Chodoń – Pani od Muzyki, folklorystka, śpiewaczka, choreografka, instruktorka amatorskich grup teatralnych. Scenarzystka (“Oczepiny w Rydlówce” w ramach V Studium Folklorystycznego – 2019, Spacer “Wokół Szopki” dla Muzeum Krakowa – 2020, „Od sobótki do oczepin” dla Teatru Złoty Róg – 2021). Instruktorka śpiewu i tańca w Teatrze Złoty Róg przy Towarzystwie Przyjaciół Bronowic (“Betlejem Polskie” – 2020). Związana z krakowskim Teatrem Mumerus („Godzinki”, „Pieśń Gminna”) oraz grupą Art Color Ballet i Wataha Drums („Preludium Słowiańskie”). Jako edukatorka współpracuje z instytucjami typu Muzeum Etnograficzne w Krakowie, Muzeum Krakowa, Fundacja Wszystkie Mazurki Świata z Warszawy, Stowarzyszenie Rozstaje w Krakowie, MCK „Sokół” w Nowym Sączu i wieloma innymi w kraju i za granicą. * Prowadzi warsztaty tańca i śpiewu w projektach i podczas festiwali m.in. PolskaEire Folk Festival, Fonó Music Hall, Festiwal Etnokraków/ Rozstaje, Etnomania w Nadwiślańskim Parku Etnograficznym w Wygiełzowie, Festiwal Folkowisko oraz wiele innych, a także online, m. in. “Z przytupem – krakowiak” w reżyserii Grzegorza Jankowskiego dla TVP Kultura, “Prywatka Niepodległa” w ramach Wirtualnego Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu, „Roztańczone Bronowice” dla KK Mydlniki, „Wstęp do Rozśpiewu” dla Muzeum Etnograficznego w Krakowie, i wiele innych.

Ilość miejsc: 20, obowiązują zapisy

Dla kogo: Młodzież / Youth, Dorośli / Adults, mogą być też rodzice z dziećmi

Język: PL/ENG

12:00-14:00 – Poranna potańcówka – Zdzisław Kwapiński

Potańcówka do ludowej muzyki Kapeli Zdzisława Kwapińskiego z Radomia. Jeśli nie znacie kroków tańców tradycyjnych – w ogóle się tym nie martwcie! Rytm Was poprowadzi, a Zdzisław podpowie odpowiednie taneczne kroki!

Dla kogo: dla każdego 🙂

Język: PL

Strefa zdrowia (namiot naprzeciw Biura Festiwalowego)

10:00-11:30 – AcroYoga – Acro Tribe

AcroYoga w inspirujący sposób łączy ze sobą kilka elementów: mądrość jogi, dynamikę akrobatyki oraz delikatność masażu. To pełna wrażliwości wymiana, która pozwala nam pogłębiać zaufanie do siebie, partnera oraz przestrzeni. Otwiera zmysły, rozwija empatię i umiejętność komunikacji, buduje stabilność, jednocześnie wzmacnia i rozluźnia. Tworzy harmonię. Pozwala zintegrować emocje i ciało, poszerzyć świadomość, wzbić się wysoko i doświadczyć tego, jak niemożliwe staje się możliwe. Sprawia, że nasze ciało staje się pełne życiowej energii. Daje wolność. Potrafi zatrzymać czas, byśmy mogli poczuć czystą radość płynącą z nieskrępowanego bycia tu i teraz. Jest piękna. I za to właśnie ją kochamy!

Ilość miejsc: 30, obowiązują zapisy

Dla kogo: Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

14:00 – 15:30 – Warsztaty kuglarskie – Leśne Licho Grupa Artystyczna i Teatr Ognia Utopia

Leśne Licho Grupa Artystyczna ze Stalowej Woli przy współpracy z Teatrem Ognia Utopia z Zamościa po raz kolejny zawitają na Folkowisku.

Warsztaty Kuglarskie z poi, kija i szczudlarskie, to świetna forma ruchu i ćwiczeń zręcznościowych. Kto był, ten wie! Kto nie był – niech się przekona!
Z ogniowym pozdrowieniem!

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL

Mała Scena

10:00-12:00 – Warsztat robienia drewnianych łyżek – Arek Bochen

Struganie łyżek. Celem warsztatu będzie zrobienie łyżki od podstaw z surowego drewna osikowego. Będziemy używać siekierki, zwykłych noży i noży do łyżek. Będziemy pracować w rękawicach antyprzepięciowych.

Jestem leśnikiem, cieślą, pasjonatem drewna. Mieszkam z rodziną w domu z gliny i słomy. W samym środku lasu. Nie brakuje mi tutaj materiału na łyżki.

Ilość miejsc: 3, obowiązują zapisy (dodatkowe miejsca jeślli ktoś przyjdzie ze swoim nożem)

Dla kogo: Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

EKO

12:00-13:00 – Szarpuszki – Robert Naczas – warsztaty budowy instrumentów strunowych

Przyspieszony kurs budowy SZARPUSZEK – jednostrunowych instrumentów muzycznych.
Zbuduj swój własny kijograj i zostań legendą bluesa z delty Gnojnika.

Więcej o instrumentach możecie przeczytać >>tutaj<<.

Ilość miejsc: 7, obowiązują zapisy

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

EKO

13:00-14:00 – Warsztaty drzeworytnictwa – Józef Lewkowicz

Warsztat drzeworytnictwa – uczestnicy poznają historię drzeworytnictwa ludowego z terenu Roztocza, z jego najwspanialszym przejawem jakim był drzeworyt płazowski. Prowadzący warsztaty udzieli podstawowych informacji na temat technik związanych z wykonaniem drzeworytu, na koniec uczestnicy warsztatu wykonają odbitkę z wykonanego przez siebie drzeworytu. Dzięki poznaniu podstaw tej sztuki, uczestnicy będą mogli potem samodzielnie rozwijać swoje umiejętności w tej sztuce.

Pan Józef to rodzimy mieszkaniec Nowego Sioła. Jego pasją od wielu lat jest rękodzieło. Każdą wolną chwilę poświęca rzeźbie w drewnie i kamieniu. Szczególną uwagę poświęca drzeworytnictwu i rzeźbie w kamieniu bruśnieńskim. W okresie zimowym tworzy bożonarodzeniowe szopki, a wiosną Wielkanocne Palmy i pisanki metodą drapaną (rytową) oraz batikową. Pan Józef należy od wielu lat do Stowarzyszenia Twórców Sztuki w Lubaczowie stąd część jego dzieł podziwiać można w Galerii Sztuki przy ul. Rynek 25 w Lubaczowie.

Ilość miejsc: 8, obowiązują zapisy

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL

EKO

14:00-15:30 – Dyskusja o ruchu rowerowym i hulajnogowym i o zmianach w prawie – Maciej Lubaś

Maciej Lubaś – ekspert ds. mikromobilności w ramach aktualizacji Krajowej Polityki Miejskiej realizowanej przez Instytut Rozwoju Miast i Regionów oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

Autor pierwszych w Polsce kompleksowych rozwiązań współpracy operatorów wypożyczalni e-hulajnóg z miastami w zakresie parkowania hulajnóg. Współautor pierwszego w Polce porozumienia pomiędzy Gminą a operatorami zobowiązującego do wspólnego, odpowiedzialnego budowania mikromobilności.

Prezes stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów i koordynator badań natężenia ruchu rowerowego, za które ŚMDR, otrzymało prestiżową główną nagrodę im. Jerzego Regulskiego ustanowioną przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Towarzystwo Urbanistów Polskich w kategorii „Wiedza i upowszechnianie” w edycji 2017 r.

Pracownik Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin odpowiedzialny za system roweru publicznego i mikromobilność.

Współautor publikacji pn. „Atlas ruchu rowerowego w Świdniku” wydany we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.
Prowadził zajęcia dydaktyczne o tematyce ruchu rowerowego, a także ocenia prace inżynierskie i magisterskie na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.

Bez limitu miejsc.

Dla kogo: dla każdego!

Język: PL/ENG

EKO

15:30-16:30 – Warsztaty szkutnicze dla każdego – Jan Cudak / Agnieszka Poźniak

Opowiemy o prowadzonych przez nas warsztatach budowania małych łódek: żaglówek, kajaków i cannoe Pomysł został zainspirowany podobnymi warsztatami, które są realizowane w USA w formule Family Boat Building. Budowa niewielkiej łódki, wbrew pozorom, jest zadaniem nieskomplikowanym i wymagającym prostych umiejętności z zakresu stolarstwa – które uczestnicy nabywają w ramach zajęć. Jednak efekt końcowy robi duże wrażenie i daje uczestnikom poczucie satysfakcji i w pewnym stopniu wyjątkowości.

Jan Cudak. Nauczyciel, edukator, architekt, z zamiłowania stolarz. Od 6 lat buduje małe żaglówki i nie tylko.

Bez limitu miejsc.

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

16:30-18:00 – Pszczoły znam i o nie dbam – Justyna Kowalczuk

Porozmawiamy o pszczołach ,historii bartnictwa i pszczelarstwa , pomalujemy razem ul a później do niego zajrzymy , zobaczysz jak funkcjonuje rodzina pszczela jaki jest podział obowiązków . Spróbujemy wspólnie rozwiązać zagadkę kto naprawdę rządzi w ulu.

Justyna Kowalczuk: Jestem pszczelarzem z dziada pradziada zamiłowania i wykształcenia.

Bez limitu miejsc.

Dla kogo: Małe dzieci / Small children, Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

EKO

Wiata rękodzieła (wiata za Dzieciowioską)

12:00-13:30 – Filcowanie na mokro – biżuteria  kwiatowa – Marta Czarnecka

Będziemy tworzyć biżuterię sznurkowo filcowa ,każda Pani może stworzyć niepowtarzalną biżuteri.

Inspiracją w pracy jest natura , z rękodziełem w podróży od kilku lat ,zaczarowany rękodzieła świat 🥰

Ilość miejsc: 9, obowiązują zapisy

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

14:00-15:30 – Cuda, cudeńka akwarelą malowane – Izabela Polakowska

Warsztaty akwarelowe = eksplozja barw! Jedyne co musisz wiedzieć, to to że będziesz brudny 🙂 Dlatego nie ubieraj się w nowe, nie daj boże białe ubrania. Będziemy pryskać pędzlem, szczoteczką do zębów, bawić się plamami i solą. Stworzymy niesamowite stwory, będą to mogły być realistyczne ale i te ukryte w Twojej wyobraźni. Wszystko zależy od Ciebie, ja pomogę Ci w tym jak tylko będę potrafiła 🙂

Artystka plastyk, wielbicielka kolorów, zawsze płynę pod prąd- to właśnie ja Izabela Polakowska. Dowolnie łączę style i techniki, cenię sobie kompozycję i dbałość o szczegóły. Maluję zwykle to na co mam ochotę i tym co mam pod ręką. Dlatego też nie dziw się, jeżeli na moim obrazie znajdziesz akwarelę, pastę złotniczą, olej, piórka czy świecidełka. Używam materiałów profesjonalnych -najwyższej jakości, nie musisz się zatem obawiać, że obraz wyblaknie lub farba z niego odpadnie 🙂

Ilość miejsc: 10, obowiązują zapisy

Dla kogo: 7-10 lat

Język: PL

15:30-17:00 – Biżuteria filcowa – Kamila Trochimiak

Człowiek od zawsze próbował tworzyć ozdoby, które nosił. Najstarsza biżuteria, jaką udało się odnaleźć badaczom to naszyjnik sprzed około 100 tysięcy lat. Znaleziony został w jaskini w Maroku i wykonany był z muszli ślimaka. Z żywych owadów tworzono kiedyś również biżuterię dla ochrony. Z biegiem czasu biżuteria świadczyła o statusie materialnym. Dziś może ją nosić każdy. Po zapoznaniu się z historią biżuterii i obejrzeniu kolekcji ozdób z filcu, wykonamy swoją własną.

Z wykształcenia i zamiłowania artysta plastyk i pedagog. Edukacje artystyczną rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Kontynuowała ją w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Studia artystyczne uzupełniła o wykształcenie pedagogiczne. Jest doświadczonym nauczycielem. Brała udział w wielu wystawach i plenerach. Sama zajmuje się działaniami artystycznymi, a swoją pasją tworzenia stara się zarazić dzieci i młodzież prowadząc liczne warsztaty.

Ilość miejsc: 15, obowiązują zapisy

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

17:00-18:00 – Kisić każdy może – Leon Murawski – warsztaty kiszenia warzyw

Nauka kiszenia warzyw sezonowych. Pyszne i zdrowe.

Ilość miejsc: 30, obowiązują zapisy

Proszę w miarę możliwości przynieść ze sobą słoiki z nakrętkami.

Dla kogo: Starsze dzieci / Older children, Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

EKO

Pleciowisko

10:00-14:00 – Podstawowe sploty wikliniarskie – Jacek Wydrzyński i  Miro Orłowski

Na warsztatach nauczymy wykonania okrągłego denka które może być jednocześnie piękną ozdobą każdego wnętrza i ogrodu. Uczestnicy poznają podstawowe sploty wikliniarskie których opanowanie da możliwość dalszej nauki tego rzemiosła.

Rybotyckie Akcje Artystyczne. Jesteśmy grupą twórców oraz animatorami kultury. Nasze działania opieramy zarówno na tradycji jak i nowoczesności. Zajmujemy się rzeźbą w drewnie, winiarstwem artystycznym, landartem oraz aranżacją przestrzeni. Organizujemy i prowadzimy warsztaty rękodzieła i plenery artystyczne.

Ilość miejsc: 10, obowiązują zapisy

Dla kogo: Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

EKO

Spichlerz

14:15-15:00 – Żywy ocet – Ewa Garniec i Renia Płoskoń

Żywy ocet:
1. Jak powstaje, czym jest.
2. Jak zrobić w domu.
3. Właściwości zdrowotne.
4. Zastosowanie kulinarne.
5. Wykorzystanie kosmetyczne.
6. Użycie gospodarcze.
Degustacja octów.

Ewa Garniec – Zajmuję się ziołami, dziką kosmetyką i dziką kuchnią. By być bliżej Natury wyprowadziłam się na Roztoczańską wieś do starego gospodarstwa. By mieć kontakt z ludźmi prowadzę letnie warsztaty tego i owego. 😉

Ilość miejsc: 6-12 osób, obowiązują zapisy

Dla kogo: Dorośli / Adults
Język: PL/ENG
EKO

16:00-17:00 – Olejki eteryczne – wprowadzenie- Ewa Garniec i Renia Płoskoń

Czym są i czym nie są olejki eteryczne, jak powstają. O bezpiecznym stosowaniu olejków. Oraz konkurs (bez nagród) na rozpoznawanie i nazywanie zapachów własnymi słowami.

Ewa Garniec – Zajmuję się ziołami, dziką kosmetyką i dziką kuchnią. By być bliżej Natury wyprowadziłam się na Roztoczańską wieś do starego gospodarstwa. By mieć kontakt z ludźmi prowadzę letnie warsztaty tego i owego. 😉

Ilość miejsc: 5-10 osób, obowiązują zapisy

Dla kogo: Młodzież / Youth,, Dorośli / Adults
Język: PL/ENG
EKO

Krąg ogniskowy (za wiatą rękodzieła)

14:00-15:30 – Śpiewajmy co lubimy – Tadeusz Serwatka

Warsztat ma wzbogacić repertuar śpiewany przy ognisku o mniej znane a ciekawe piosenki, które przywiozą uczestnicy Folkowiska. We wspólnym śpiewie wymienimy się ulubionymi pieśniami i zaimprowizujemy akompaniament.

Zapraszamy z Waszymi

  • pieśniami (dobrze, by można było je znaleźć w Internecie, możecie też przynieść kilka kopii papierowych z tekstami)
  • instrumentami i przeszkadzajkami.

Wspólnie wybierzemy utwory (jakieś 3-4 piosenki), a następnie nauczymy się tekstu i melodii. Finał warsztatów wieczorem przy ognisku!

Tadeusz o sobie: Byłem dwa razy na Folkowisku i festiwal na tyle mi się spodobał, że chcę się włączyć w działania warsztatowe. Interesuje mnie wszelka muzyka, uczę się grać na lirze korbowej i trochę śpiewać. Ciekawi mnie świat i ludzie.

Bez limitu miejsc.

Dla kogo: Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL

Plac festiwalowy

11:00 – Turniej w Mölkky – Michał „Zdzisław” Przyborowski i Kamil Sajkowski – tradycyjna gra fińska

Gra wywodzi się w oparciu o tradycyjną grę fińską. To gra, której prostota czyni ją atrakcyjną dla osób w każdym wieku. Sukcesem jest w niej wypadkowa umiejętności celnego rzucania, odpowiedniej taktyki i szczęścia. Gra jest bardzo prosta, szczegóły wytłumaczymy na miejscu, a do rozgrywki wystarczy wam jedna ręka i trochę siły. Przewidziana jest nagroda, każdy uczestnik wygrywa wspaniałą zabawę i zdrową rywalizacje, a także rozruch mięśni i szarych komórek (trzeba dodawać, ale spokojnie, tylko do 50).

UWAGA! gra może spowodować poznanie naprawdę fajnych ludzi, zapisujecie się na własną odpowiedzialność.

P.S. Jakaś nagroda rzeczowa dla zwycięzcy też się znajdzie. Zdzisław i Kamil – poznali się na swoim pierwszym Folkowisku w 2019 przy grze w molkky, z którą również spotkali się po raz pierwszy (Kamil wygrał wtedy i broni tytułu). Zakochali się wtedy w tej grze, w Folkowisku również (w sobie nie), dlatego kiedy dowiedzieli się, że nie będzie turnieju, postanowili zorganizować go sami.

Półfinały i finały możliwe w sobotę o 11 (zależnie od szybkości przebiegu gier)
Miejsce – zbiórka przy scenie głównej Limit miejsc – 40

Dla kogo: Młodzież / Youth, Dorośli / Adults

Język: PL/ENG

Tu ciągle coś się dzieje:

Ziołowe maseczki dla urody za piątaka – Ewa Garniec

Miejsce: Spichlerz
Czas: 15:00 do 19:00

Zrobisz sobie ziołową maseczke na buzię. Bez leżenia, bez kapania. Przyjdź bez makijażu z oczyszczoną buzią. Dla doroslych, dużych i średnich dzieci. Max 6 osób. Parokrotnie.

Zajmuję się dziką kosmetyką, robię mydła i perfumy botaniczne, w drogerii kupuję tylko szczoteczki do zębów.
https://garniec-zlota.wixsite.com/polski

Dla kogo: dla każdego!

Język: PL/ENG

EKO

Kąpiel za piątaka – Renata Płoskoń

Miejsce: Spichlerz
Czas: 15:00 do 19:00

Chcesz aby Twoje dziecko stworzyło piasek do kąpieli? Przyjdź z nim na nasze stoisko pomiędzy koncertami w godzinach od 15 do 19, a Twoje dziecko wyjdzie od nas z porcją piasku musującego na najbliższą kąpiel.

Renata Płoskoń – zakręcona na eko. Prowadzi warsztaty z dziećmi, interesuje się ziołami, naturalną kosmetyką i eko-perma uprawami.

Dla kogo: dla każdego!

Język: PL/ENG

EKO

Strefa dźwięku dla dzieci – Tomasz Kozdraj

Miejsce: Jarmark Cudów – Stoisko z instrumentami Rzeczy Drugie

Jestem muzykantem, pasjonatem i wielbicielem muzyki, a także twórcą instrumentów perkusyjnych: recyklingowych happy drums (tank drums, gazofony), różnego rodzaju bębnów i innych. Przez ostatnie lata tworzę najwięcej instrumentów recyklingowych, czyli happy drums, które nazwałem „gazofonami” (inna nazwa ogólnie znana to tank drum). Ich zaletą jest to, że każdy może się na nich szybko nauczyć grać. Powstają ze starych butli gazowych, w skalach 440, 442 i 432 Hz, a ostatnio również w skali 417 Hz. Tonacje są bardzo różne, od a-moll, C-dur, itd., poprzez skalę frygijską, bluesową, akebono, pentatoniki, aż do moich autorskich. Robię ręcznie kalimby z drewna i z kokosa, rury didgeridoo i kije deszczowe z bambusa, burzowce, dzwonki.

Dla kogo: dla każdego!

Język: PL

EKO

Malowanki dla najmłodszych – Piotr Dudanowicz

Miejsce: Jarmark Cudów – Stoisko Białoruskie koszulki z „jajem” 🙂

Zapraszamy na nasze stoisko dzieci – przygotowaliśmy dla Was miejsce, byście mogli usiąść i pomalować białoruskie malowanki dzięki księgarni viedy.eu.

Dla kogo: Małe dzieci / Small children,, Starsze dzieci / Older children

Język: PL

 

Po plan skrócony zapraszamy serdecznie >>tutaj<<

Plan Szczegółowy: