Warsztaty

Po plan szczegółowy zapraszamy serdecznie tutaj:

 

Czwartek

Wiata Muzyczna (wiata za Cerkwią, za skarpą i placem zabaw)

10:00-14:00 – „Witraż secesyjny” – Andrzej i Urszula Nowak – wspólne tworzenie witrażu

16:00-17:30 – Nauka gry na dudach – Piotr Szutka

 

Strefa zdrowia (namiot naprzeciw Biura Festiwalowego)

16:30-18:00 – AcroYoga – Acro Tribe

 

Wiata rękodzieła (wiata za Dzieciowioską)

14:00-15:30 – Cuda, cudeńka akwarelą malowane – Izabela Polakowska

 

Pleciowisko

10:00-14:00 -EKO- Podstawowe sploty wikliniarskie- Jacek Wydrzyński i  Miro Orłowski

 

Piątek

Wiata Muzyczna (wiata za Cerkwią, za skarpą i placem zabaw)

9:00-10:00 – Warsztat oddychania, mruczenia i głębokiego słuchania – Nasta Niakrasawa

13:30-15:00 – Nauka gry na dudach – Piotr Szutka

15:00-15:45 – Folklor i taniec ludowy: walczyk i oberek – Zdzisław Kwapiński

16:00-18:00 -EKO- Warzywna Orkiestra Paprykalaba – tworzenie i gra na instrumentach z warzyw

 

Stodoła

10:00-11:30 – Śpiew do tańca – Katarzyna Chodoń – warsztaty przygotowujące do wieczornej potańcówki

12:00-14:00 – Poranna potańcówka – Zdzisław Kwapiński

 

Strefa zdrowia (namiot naprzeciw Biura Festiwalowego)

10:00-11:30 – AcroYoga – Acro Tribe

14:00-15:30 – Warsztaty kuglarskie – Leśne Licho Grupa Artystyczna i Teatr Ognia Utopia

 

Mała Scena

10:00-12:00 -EKO- Warsztat robienia drewnianych łyżek – Arek Bochen

12:00-13:00 -EKO- Szarpuszki – Robert Naczas – warsztaty budowy instrumentów strunowych

13:00-14:00 -EKO- Warsztaty drzeworytnictwa – Józef Lewkowicz

14:00-15:30 -EKO- Dyskusja o ruchu rowerowym i hulajnogowym i o zmianach w prawie – Maciej Lubaś

15:30-16:30 – Warsztaty szkutnicze dla każdego – Jan Cudak / Agnieszka Poźniak

16:30-18:00 -EKO- Pszczoły znam i o nie dbam – Justyna Kowalczuk – opowieść i malowanie ula

 

Wiata rękodzieła (wiata za Dzieciowioską)

12:00-13:30 – Filcowanie na mokro – biżuteria  kwiatowa – Marta Czarnecka

14:00-15:30 – Cuda, cudeńka akwarelą malowane – Izabela Polakowska

15:30-17:00 – Biżuteria filcowa – Kamila Trochimiak

17:00-18:00 -EKO- Kisić każdy może – Leon Murawski – warsztaty kiszenia warzyw

 

Pleciowisko

10:00-14:00 -EKO- Podstawowe sploty wikliniarskie – Jacek Wydrzyński i  Miro Orłowski

 

Krąg ogniskowy (za wiatą rękodzieła)

14:00-15:30 – Śpiewajmy co lubimy – Tadeusz Serwatka

 

Plac festiwalowy

11:00 – Turniej w Mölkky – Michał „Zdzisław” Przyborowski i Kamil Sajkowski

Sobota

Wiata Muzyczna (wiata za Cerkwią, za skarpą i placem zabaw)

10:00-12:00 -EKO- Warzywna Orkiestra Paprykalaba – warsztaty tworzenia instrumentów z warzyw ze wspólnym muzykowaniem

12:00-14:00Wszystko Gra – Bogdan Bracha dorośli – warsztaty muzyczne

14:00-15:30 – Dźwięki z Korzenia – Maciej Lubaś – warsztaty gry na digeridoo

16:00-17:00 – Przerwa na refleksję. Nabożeństwo w kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Gorajcu, dawnej cerkwi greckokatolickiej.

17:00-18:30 – Nauka gry na dudach – Piotr Szutka

 

Strefa zdrowia (namiot naprzeciw Biura Festiwalowego)

12:30-14:00 – AcroYoga – Acro Tribe

14:00-15:30 – Warsztaty kuglarskie – Leśne Licho Grupa Artystyczna i Teatr Ognia Utopia

 

Mała Scena

10:00-12:00 -EKO- Warsztat robienia drewnianych łyżek – Arek Bochen

12:00-13:00 -EKO- Szarpuszki – Robert Naczas – warsztaty budowy instrumentów

13:00-14:00 – Warsztaty ceramiczne – Paweł Kleszczyński

14:00-15:00 – Warsztaty ceramiczne – Paweł Kleszczyński

15:00-16:00 -EKO- Kisić każdy może – Leon Murawski  – warsztaty kiszenia warzyw

 

 

Wiata rękodzieła (wiata za Dzieciowioską)

10:00-12:00 -EKO- Warsztaty kolażu analogowego – Anna Waligórska

12:00-13:30 – Filcowanie na mokro – biżuteria  kwiatowa – Marta Czarnecka

14:00-15:30 – Cuda, cudeńka akwarelą malowane – Izabela Polakowska

15:30-17:00 – Warsztaty dla rodziców „Dziecko pępkiem wszechświata” – Nina Oktaba, Edyta Wilk, Basia Psiuk

17:00-18:30 – Przyśpiewka Gorajecka – Jaga Szeptalin – opiszemy nasz festiwal w rymach na tradycyjną nutę

 

Pleciowisko

10:00-14:00 -EKO- Podstawowe sploty wikliniarskie – Jacek Wydrzyński i  Miro Orłowski

Spichlerz

14:15-15:00 -EKO- Żywy ocet – Ewa Garniec i Renia Płoskoń

16:00-17:00 -EKO- Olejki eteryczne – wprowadzenie- Ewa Garniec i Renia Płoskoń

Krąg ogniskowy (za wiatą rękodzieła)

14:00-15:30 – Śpiewajmy co lubimy – Tadeusz Serwatka

16:30-18:00 – Głupi mędrcy, mądrzy głupcy – Małgorzata Litwinowicz – warsztaty sztuki opowiadania.

Biuro Festiwalowe

11:00-14:00 -EKO- Spacer z Zielarzem – Zielarz Zbyszek Bliziński

15:30 Spotkanie pod Biurem, 16:00-16:45 – Zwiedzanie cieszanowskiej synagogi – Anna Wencel

17:00-19:00 -EKO- Spotkanie z ptakami – Krzysiek Monastyrski – Spacer z ornitologiem

Cerkiew w Gorajcu pw. Narodzenia NMP

13:00-13:45 – Dźwiękiem i obrazem o cerkwi w Gorajcu – Jan Mateusz Pieniążek i Małgorzata Dawidiuk

Niedziela

Wiata Muzyczna (wiata za Cerkwią, za skarpą i placem zabaw)

11:30-13:00 – Nauka gry na dudach – Piotr Szutka

13:00-14:30 – Dźwięki z Korzenia – Maciej Lubaś

 

Stodoła

14:00-14:15 – Koncert dudziarzy – Piotr Szutka

14:15-15:00 -EKO- Koncert Warzywnej Orkiestry Paprykalaba

15:00-16:00 – Finał przyśpiewki – Jaga Szeptalin – wspólne wykonanie Przyśpiewek Gorajeckich

 

Mała Scena

10:00-11:30 – Powiem jednakże. Mówimy Mickiewicza – Małgorzata Litwinowicz

11:30-13:30 -EKO- Warsztat robienia drewnianych łyżek – Arek Bochen

 

Wiata rękodzieła (wiata za Dzieciowioską)

10:00-11:30 – Cuda, cudeńka akwarelą malowane – Izabela Polakowska

11:30-12:00 -EKO- Pszczoły znam i o nie dbam – Justyna Kowalczuk

 

Pleciowisko

10:00-14:00 -EKO- Podstawowe sploty wikliniarskie – Jacek Wydrzyński i  Miro Orłowski

 

Biuro Festiwalowe

11:00-12:30 – Gra wiejska -Wehikuł czasu – Magda Mrożek i Asia Augustyniak

 

Tu ciągle coś się dzieje:

Ziołowe maseczki dla urody za piątaka – Ewa Garniec

Miejsce: Spichlerz (piątek i sobota – 15:00 do 19:00)

EKO

Kąpiel za piątaka – Renata Płoskoń

Miejsce: Spichlerz (piątek i sobota – 15:00 do 19:00)

EKO

Strefa dźwięku dla dzieci – Tomasz Kozdraj

Miejsce: Jarmark Cudów – Stoisko z instrumentami Rzeczy Drugie

EKO

Malowanki dla najmłodszych – Piotr Dudanowicz

Miejsce: Jarmark Cudów – Stoisko Białoruskie koszulki z „jajem” 🙂

Po plan szczegółowy zapraszamy serdecznie tutaj: