Wystawy i inne wydarzenia

Czwartek – 19:00-20:00 – Zwiedzanie cerkwi i otwarcie wystawy w dzwonnicy.

Czwartkowe zwiedzanie cerkwi w Gorajcu z motywem świętych obrazków, ikon i malowideł. Odbędzie się wtedy też oficjalne otwarcie wystawy „Drzeworyt z Roztocza” w dzwonnicy, którą będzie można oglądać podczas festiwalu. Twórcą drzeworytów na tkaninach i autorem wystawy jest prowadzący – Grzegorz Ciećka. Wystawę będzie można oglądać codziennie w dzwonnicy podczas zwiedzania cerkwi.

Obrazki w zakamarkach 

Zapewne przypadkowo w niektórych miejscach w Gorajcu traficie na małe obrazki. Obrazki w zakamarkach to z jednej strony forma wystawiennicza dla tak zwanego drzeworytu płazowskiego, czyli starych świętych obrazków, a z drugiej strony mikrohappening.

Wystawa poświęcona artyście rzeźbiarzowi Grzegorzowi Kuźniewiczowi

Przy cerkwi dostępna będzie wystawa poświęcona rzeźbiarzowi Grzegorzowi Kuźniewiczowi (Григорій Кузневич). W czwartek o 18:00 w stodole odbędzie się spotkanie z regionalistą Grzegorzem Ciećką, który opowie historię Kuźniewicza i Pudełki, przy okazji otwierając wystawę. Powstała ona dzięki Gminie Cieszanów, CKiS w Cieszanowie i Stowarzyszeniu Magurycz.

Wystawa Muzyka Zakorzeniona

W piątek o 17:30 w amfiteatrze Piotr Baczewski opowie o tym jak muzyka z kebab-baru zaprowadziła go do zapomnianego świata muzyki tradycyjnej na podradomskich wsiach. Przy okazji będzie można pooglądać wystawę fotograficzną w stodole poświęconą tej tematyce.